×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 1489

دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق

انجمن علمی هم اندیشان مبتکر ایران زمین « دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق »  را در 20 مرداد 1394 برگزار میکند.


تاريخ برگزاري : 20 مرداد 1394

تاريخ اتمام : 20 مرداد 1394

آخرین مهلیت ارسال مقاله : 1 مرداد 1394

برگزار کننده : انجمن علمی هم اندیشان مبتکر ایران زمین

مکان برگزاري : تهران

تلفن : 021-47624440

نمابر : 021-47624010

ايميل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وب سايت : http://www.se2015.ir/

توضيحات :


آشنايي با اهميت اخلاق، انگيزه فراگيري مباحث اخلاقي را در انسان بيشتر مي كند و هرچه افراد جامعه با اهميت اخلاق در روابط اجتماعي و محيط اجتماع بيشتر آشنا شوند، در پيمودن مسير رشد و تعالي خود و ديگران موفق تر خواهند بود.

همواره انسان­ها، به فراگيري تمام آموزه هاي الهي براي پاسخ گويي به فطرت حقيقت خواه و خداجوي خود نياز دارند و در شرايط كنوني، نياز به علم اخلاق و مباحث اخلاقي، بيش از گذشته احساس مي شود. گفتني است برخي ناآگاهانه، مسائل اخلاقي را امري خصوصي در زندگي شخصي افراد به شمار مي آورند يا آن را تنها شامل مسائل مقدس روحاني و معنوي مي دانند و معتقدند مسائل اخلاقي، تنها در زندگي اخروي تأثير دارد، در حالي كه اين انديشه، نادرست است. بسياري از مسائل اخلاقي و بلكه همه آنها، در زندگي انسان اثرگذار هستند كه اين آثار مي تواند مادي باشد يا معنوي.

جايگاه و اهميت اخلاق در زندگي اجتماعي تا بدان جاست كه حتي عمل كردن به قوانين و مقررات اجتماعي نيز بدون پشتوانه اخلاق ممكن نيست و اخلاق، بهترين ضامن اجراي قوانين و مقررات است.

پس از برگزاری موفق «اولین کنفرانس ملی جامعه شناسی و اخلاق» در سال 1392 و استقبال پژوهشگران از این رویداد علمی، انجمن علمی هم اندیشان مبتکر ایران زمین، اقدام به برگزاری «دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق» با تاکید ویژه بر «نقش تعلیم و تربیت در اعتلای جامعه اخلاقی» نموده است تا فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و تجارب در این حوزه باشد.

لذا بدین طریق، از اساتید، صاحبنظران، دانشجویان، کارشناسان، پژوهشگران و علاقمندان محترم در حوزه جامعه شناسی، اخلاق و علوم تربیتی دعوت می شود در صورت تمایل به ارائه مقاله یا مشارکت فردی و گروهی در این کنفرانس، نسبت به ارسال مقالات به دبیرخانه اقدام فرمایند.

محورهاي همايش :

مبانی نظری، مفاهیم و راهبردها

جامعه شناسی ارتباطات و رسانه ها

جامعه شناسی تعلیم و تربیت 

جامعه شناسی فرهنگی

جامعه شناسی سیاسی

جامعه شناسی اخلاق

فلسفه اخلاق

اخلاق نظری

اخلاق عملی (تربیت اخلاقی)

اخلاق در اسلام

اطلاعات تکميلي

  • عنوان فارسی: دومین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی جامعه شناسی و اخلاق
  • عنوان انگلیسی: The First International Conference of Sociology and Ethics
  • زمان برگزاری: سه شنبه, 20 مرداد 1394
  • سطح همایش: بین المللی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.