×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 1489

اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی « اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی  » را به مدت یک روز در تهران و در محل دانشگاه شهید بهشتی آبان ماه این سال برگزار می کند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد وب سایت این کنگره شوید .

 

تاریخ شروع اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی : 27 آذر 1394

تاریخ اتمام : 27 آذر 1394

آخرین مهلت ارسال مقاله : 10 آبان 1394

برگزار کننده : دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

مکان برگزاری : دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران

تلفن تماس :  02122494669

نمابر :   02122494669

ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وب سایت اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی : http://politicconf.ir/fa

 

توضیحات :

انسان شناسی علم انسان است که حوزه گسترده‌ای از فرهنگ تا تاریخ تکامل انسان را در برمی‌گیرد. ریشه‌های آن در علوم‌انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی بوده و ماهیت آن از دیرباز، مقایسه بین فرهنگی و نسبی‌گرایی فرهنگی بوده و قادر به تبیین، پیش بینی و کنترل روابط پایدار بین نمودهای حوزه فرهنگ انسانی یا جامعه بشری می پردازد. علم سیاست از منظر روش شناختی شاخه‌ای از روش‌های پژوهشی اجتماعی است که با مطالعه دولت، حکومت و سیاست در ارتباط است. رویکردهایی که در این علم وجود دارند شامل: پوزیتویسم، تفسیر گرایی، نظریه انتخاب منطقی، رفتار گرایی، ساختار گرایی، پسا ساختار گرایی، رئالیسم یا واقع گرایی، نهاد گرایی و پلورالیسم یا کثرت گرایی است. علم سیاست به عنوان یکی از شاخه‌های علوم اجتماعی، از روش‌ها و تکنیک‌هایی استفاده می‌کند که شامل دو دسته هستند؛ منابع دست اول، همچون اسناد تاریخی و مدارک رسمی، و منابع دست دوم، همچون مقالات علمی نشریات، تحقیقات منطقه‌ای، تحلیل‌های آماری، مطالعات موردی، پژوهش‌های تجربی و مدل سازی. علم سیاست علمی بین رشته ای بوده و با رشته‌های من‌جمله: اقتصاد، حقوق، روان‌شناسی، تاریخ، مردم شناسی، حقوق اداری، سیاست عمومی، سیاست ملی، ارتباطات بین‌الملل، سیاست تطبیقی، جامعه‌شناسی، موسسات سیاسی و نظریه‌های سیاسی در ارتباط می باشد.

از این رو، اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی در تاریخ بیست و هفتم آذرماه 1394 در تالار ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با هدف تبادل و به اشتراک گذاری تجارب و نتایج تحقیقات دانشمندان برجسته دانشگاهی، پژوهشگران و محققان در مورد تمام جنبه های علوم اجتماعی و علوم سیاسی برگزار خواهد شد و به بحث جدید ترین نوآوری، روندها، نگرانی ها و چالش های عملی و ارائه راه حل برای محققان و مربیان بین رشته ای علوم اجتماعی و علوم سیاسی خواهد پرداخت.

 

محورهای همایش :

انسان شناسی و علوم اجتماعی

علوم سیاسی

اطلاعات تکميلي

  • عنوان فارسی: اولین کنگره بین المللی انسان شناسی و علوم سیاسی با رویکرد توسعه اجتماعی و ارتقاء سلامت سیاسی
  • عنوان انگلیسی: First International Congress of anthropology and political science approach to community development and health promotion policy
  • زمان برگزاری: جمعه, 27 آذر 1394
  • سطح همایش: بین المللی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.