×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 1489

دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله

دانشگاه خوارزمی با همکاری سازمان نطام مهندسی ساختمان استان البرز « دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله» را به مدت یک روز در مهر ماه همین سال در استان البرز و شهر کرج برگزار می کند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد وب سایت این همایش شوید.

 

تاریخ برگزاری  دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله  : 22 مهر ماه 1394

تاریخ اتمام : 22 مهر 1394

آخرین مهلت ارسال مقاله : 8 شهریور 1394

برگزار کننده :دانشگاه خوارزمی با همکاری سازمان نطام مهندسی ساختمان استان البرز

مکان برگزاری :  دانشگاه خوارزمی

تلفن تماس :   35846-026، داخلی: 550

نمابر :

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وب سایت :  www.seeap.ir

 

توضیحات :

در سالهای اخیر استان البرز به طور فزاینده‌ای با ساخت و ساز بناهای مهندسی مواجه بوده است. بدون شك استفاده از آخرین دستاوردهای بین‌المللی برای طراحی بهینه سازه‌ها نقش حایز اهمیتی در توسعه علمی این ساخت و سازه‌ها خواهد داشت. دانشگاه خوارزمی به عنوان قطب علمی استان البرز در پی توسعه علوم و فنآوری‌های نوین در این منطقه است. دانش زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله یكی از اساسی‌ترین پایه‌های طراحی ایمن و اقتصادی سازه ها است و در همین راستا دانشكده فنی و مهندسی دانشگاه خوارزمی برگزاری کنفرانس های منطقه‌ای را در دستور كار خود قرار داده است.

در پی برگزاری موفق اولین کنفرانس زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله استان البرز درخواست‌هایی از سوی مراكز علمی و صاحب‌نظران برای برگزاری دومین همایش به گروه مهندسی عمران دانشگاه خوارزمی ارائه شد. بر همین اساس مقرر گردید با برگزاری کنفرانس دوم آخرین یافته‌های علمی و کاربردی در دامنه وسیعی از موضوعات مختلف مرتبط با زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله، ژئوتكنیك لرزه‌ای و مدیریت خطرپذیری و بحران مورد بحث واقع شده و فضای مناسبی برای بحث و تبادل نظر پژوهشگران، دست‌اندرکاران امور اجرایی و دانشجویان و سایر افراد علاقمند به موضوع زلزله فراهم شود.

برگزارکنندگان دومین کنفرانس زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله استان البرز تلاش دارند تا ضمن ایجاد فضای مناسب برای تبادل نظر پیرامون آخرین دستاوردهای علمی در موضوع همایش، امکان به اشتراک‌گذاری و تبادل آخرین یافته‌ها و تجارب موفق را در حوزه‌های مختلف مرتبط با زلزله بین شركت‌های منطقه فراهم آورند.
برگزاری کارگاه‌های تخصصی و سخنرانی كلیدی در رابطه با موضوعات مورد نظر در کنار همایش، از دیگر ویژگی‌های این همایش خواهد بود تا امکان بهرمندی بیشتر شرکت کنندگان از موضوعات تخصصی مورد علاقه آنها فراهم شود.

 

 اهداف کنفرانس

 دومین همایش زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله استان البرز در نظر دارد با معرفی توان علمی و کاربردی برای ارتقای سطح کیفی سازه‌ها و زیرساخت‌های شهری و هم‌چنین بررسی نیازمندی و ضرورت‌های آموزش موارد فوق گام برداشته و با شناسایی نگرش‌ها، تجربیات نوین و تحلیل ابعاد نظری و کاربردی توسعه شهری، به تحلیل، آموزش و پژوهش آن بپردازد. اصلی ترین اهداف همایش به شرح زیر است:

    ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهای نوین پژوهشی بین اندیشمندان، پژوهشگران، صنعتگران، دانشجویان و دست‌اندرکاران در زلزله
    ارتقای سطح دانش جامعه مهندسی استان البرز مرتبط با مهندسی عمران و توسعه پایدار شهری
    زمینه‌سازی در جهت تشویق و ترغیب کلیه ارگان‌ها و افراد فعال و مؤثر به استفاده از فناوری‌های نوین در طراحی ایمن سازه‌ها در برابر زلزله
    توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در زمینه مباحث همایش
    ایجاد تفاهم و تعامل سازنده بین مدیران شهری و دانشگاهیان منطقه
    برگزاری جلسات هم‌فکری، بحث و گفتگو با حضور مدیران مراكز دولتی، شركت‌های اجرایی، مهندسان مشاور و ارائه تجربیات عملی مرتبط با زلزله
    آشنایی با مفاهیم جدید در زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

 

محورهای کنفرانس :


1. مطالعات لرزه خیزی و تکتونیک
2. لرزه شناسی، پیشبینی زلزله، پیش آگاهی، آمادگی و مدیریت بحران زلزله
3. روش های تحلیل و طرح لرزه ای
4. آیین نامه های لرزه ای
5. روش های ارزیابی آسیب پذیری، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای سازه ها
6. بازسازی پس از زلزله
7. اثرات زیست محیطی آسیب های ناشی از زلزله
8. شریان های حیاتی و زلزله
9. اندرکنش خاک و سازه
10. ژئوتکنیک لرزه ای
11. مطالعات خطرپذیری لرزه ای
12. فناوری های نوین در مقاوم سازی و اجرای ساختمان های مقاوم در برابر زلزله
13. پدافند غیر عامل در زلزله

اطلاعات تکميلي

  • عنوان فارسی: دومین کنفرانس لرزه شناسی و مهندسی زلزله
  • عنوان انگلیسی: 2nd conference on seismology & earthquake engineering
  • زمان برگزاری: چهارشنبه, 22 مهر 1394
  • سطح همایش: ملی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.