با ارتودنسی ثابت زیبایی را به خود هدیه دهید

ارتودنسی ثابت چیست؟

ارتودنسی ثابت جزء موثرترین درمان ناهنجاری های دهانی محسوب می شود.  برخی از ناهنجاری بیماران به گونه ایی است که به تنهایی با ارتودنسی درمان نمی شوند و به کمک ارتودنسی به راحتی قابل درمان هستند. در ارتودنسی ثابت با بهره بردن از تخصص و نظارت متخصص ارتودنسی می توان بسیاری از مشکلات دهان و دندان را درمان کرد و به نتیجه مطلوب دست یافت. ارتودنسی ثابت عمدتاً برای حرکت دندان، ریشه دندان و نامنظمی دندان کاربرد دارد. به بیمارانی که قصد انجام ارتودنسی ثابت را دارند توصیه می کنیم بهداشت و نظافت دهان و دندان را بیش از قبل رعایت کنند به دلیل اینکه در زیبایی و سلامت دندان ها بسیار اهمیت دارد.

در ارتودنسی ثابت بیمار نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج کند. ارتودنسی ثابت برای بیماران کم سن و سال بیشتر کاربرد دارد به این دلیل که قابلیت تغییر پذیری استخوانی فک ها در سنین پایین بیشتر است و بازه زمانی کوتاه تری برای درمان نیاز است.

 

دستگاه های ارتودنسی به دو نوع کلی، دستگاه ارتودنسی متحرک و دستگاه ارتودنسی ثابت تقسیم می شوند. و با توجه به تشخیص متخصص ارتودنسی یکی از دستگاه ها برای درمان بیمار متقاضی ارتودنسی انتخاب می شود.

 

دستگاه های ارتودنسی ثابت

اجزاء اصلی دستگاه ارتودنسی ثابت شامل بند و براکت می باشد. براکت ها به صورت نگین های برروی دندان چسبانده می شوند سپس برای محکم  کردن و ارتباط ما بین براکت ها توسط سیم یا کش انجام می شود. بند (Band) دور دندان را در بر می گیرد و از جنس استیل ضد زنگ است و به دلیل دیده شدن جنس استیل بیشتر برای دندانی عقب استفاده می شود همچنین برای دندان های قدامی، کانین می توان از بند استفاده کرد. تشخیص نحوه استفاده از دستگاه های ارتودنسی توسط بهترین متخصص ارتودنسی

 

هزینه ارتودنسی ثابت

روش درمان ارتودنسی برای هر فرد منحصر به خود او است و فاکتورهای متفاوتی در هزینه ارتودنسی لحاظ می شود که در اولین ویزیت به بیمار گفته خواهد شد. به دلیل اینکه محاسبه هزینه ارتودنسی از طریق تلفن و یا اینترنتی مقدور نمی باشد، لذا در در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر جمیلیان، ویزیت اولین جلسه رایگان می باشد. هدف اصلی این است که هزینه های ارتودنسی جهت راحتی و سهولت در پرداخت به صورت اقساط دریافت شود. توصیه می کنیم برای مشاوره و معاینه رایگان با کلینیک دکتر جمیلیان تماس بگرید.

 

کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داوودیان

دکتر جمیلیان، بهترین متخصص ارتودنسی در ایران می باشد.

دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فکی، رتبه اول رزیدنتی دندانپزشکی، دارای بورد تخصصی در تهران است.او در سال ۱۳۷۶ با کسب رتبه ۱۷ کشوری سراسری در رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران قبول شد.دندانپزشکی را با رتبه بالا در 5 سال گذراند و در سال ۱۳۸۱ فارغ التحصیل شد.ایشان در برگزاری همایش های متعدد علمی و حرفه ای فعالیت و حضور دارند.ایشان فعالیت زیادی در وب و شبکه های اجتماعی دارد و بیشتر بیماران او از طریق فضای مجازی مراجعه می کنند.

از فعالیت های علمی دکتر داوودیان: دبیر انجمن ارتودنسی های ایران،مسئولیت انفورماتیک کنگره انجمن ارتودنسی های ایران و … می توان نام برد.

ایشان دارای کلینک تخصصی ارتودنسی در تهران می باشند و به درمان های ارتودنسی ثابت و متحرک و رفع مشکلات سندرم های فک، صورت و ناهنجاری های دندانی می پردازند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.