با تغذیه دوران شیردهی بهترین هدیه را به نوزاد خود بدهید

تغذیه دوران شیردهی از گذشته تا به امروز از اهمیت خاصی برخوردار است. امروزه تبلیغات گسترده برای تغذیه دوران شیردهی انجام می شود زیرا شیر مادر حاوی مقادیر مناسب پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌ها  و المان‌هایی مانند ویتامین‌ها و املاح لازم بدن می‌باشد. تغذیه دوران شیردهی به این دلیل از اهمیت زیادی برخودار است که تمام مواد لازم برای رشد نوزاد را تامین کرده و شرایط بدنی نوزاد تا 4 سالگی و حتی تا زمان بلوغ وی تاثیر مستقیم دارد همچنین از بروز عقب ماندگی ذهنی، نقصان رشد و نمو نوزاد، بروز بیماری های آلرژیک، سیستم ایمنی و ضعیف ممانعت می کند.

گرفتن مشاوره مناسب از متخصص تغذیه دوران شیردهی به شما کمک می کند که دچار اضافه وزن نشوید و حتی از بروز دیابت دوران شیردهی جلوگیری کنید. بانوان زیادی به علت ضعف بعد شیردهی احساس نیاز به مواد قندی مانند شکلات، شیرینی، قهوه می کنند که می تواند سبب اختلال قند خون شود به همین دلیل تغذیه دوران شیردهی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فرهنگ سازی زیادی برای تغذیه دوران شیردهی در سطح جامعه انجام شده است.

عدم اطلاعات کافی از تغذیه دوران بارداری باعث افزایش وزن و چاقی در برخی از مادران شده و آنها را دچار هراس اضافه وزن می کند در نتیجه دست به کاهش بی رویه و بدون مشورت متخصص تغذیه می زنند به همین دلیل دچار لاغری مفرط و اختلالات تناسب اندام می شوند. بر این اساس متخصصین تغذیه همراه با رژیم تغذیه دوران شیردهی، رژیم افزایش وزن را نیز تجویز می کنند تا کیفیت شیر مادر را افزایش دهند.

مادرانی که چاقی بعد از دوران بارداری را سپری می کنند با داشتن تمرینات بدنی روزانه و برنامه غذایی ورزشکاران می توانند به وزن ایده آل برسند. متخصصین تغذیه نیازهای تغذیه دوران شیردهی در نظر گرفته با توجه به نیازهای دوره شیردهی مادران و تحلیل وضعیت سلامت مادر و نوزاد و عادات غذایی – رفتاری مادر از یک برنامه غذایی ورزشکاران ارائه می دهند.

سایت وزن من با نظارت جمعی از کارشناسان و پزشکان متخصص در زمینه رژیم افزایش وزن – رژیم کاهش چربی خون – رژیم چاقی – رژیم لاغری – تغذیه دوران شیردهی – رژیم غذایی دیابت به صورت آنلاین می پردازد. متخصصین سایت وزن من با ارائه مشاوره های آنلاین و تخصصی سعی در فرهنگ سازی و بهبود تغذیه افراد به ویژه بانوان عزیز را دارند. شما می توانید به صورت آنلاین رژیم خود را دریافت نمایید و یا از مشاوره متخصصین ما استفاده کنید.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.