موسیقی الکترونیک را در کدام آموزشگاه یاد بگیرم؟

موسیقی الکترونیک از سبکهای موسیقی مدرن است که در دهه های اخیر توجه خیل عظیمی از طرفداران موسیقی را به خود جلب کرده است. ما موسیقی الکترونیک را ابزاری میدانیم که تمامی موسیقیدانان را فارغ از اینکه چه سبک وگرایشی در موزیک دنبال میکنند یاری میکند تا  بهتر وساده تر کارهای خود را تولید کنند.

اگر به دنبال یک آموزشگاه موسیقی هستید سری به لیست های آموزشگاه های برتر ایران بزنید تا بتوانید ایده آل ترین آموزشگاه موسیقی (music Academy) را پیدا کنید.

کاربرد های موسیقی الکترونیک

سبکهای اصلی که با این نوع موزیک بوجود آمدند شامل trance.techno.ambiant. House ... وغیره میباشند.

امروزه آهنگسازان فولکلور نیز از موسیقی الکترونیک بسیار استفاده میکنند.

همینطور آهنگسازان کلاسیک مخصوصا  در ضمینه موسیقی فیلم  و فیلمهای بزرگی نظیر گلادیاتور و ارباب حلقه ها  وغیره موسیقی متن تمام الکترونیک دارند.

به همین دلیل فارغ از گرایشهای سبکی در موسیقی موسیقیدانان با تمام سلیقه ها میتوانند از امکانات  موسیقی الکترونیک استفاده کنند.

این نوع موسیقی به دلیل سازگار بودن با سلیقه  ی نسل های مختلف  به خوبی جای خود را در مارکتهای معتبر باز کرده برای آهنگسازان این نوع موسیقی فوق العاده ایده ال میباشد چرا که به راحتی میتوانند ایده های خود را تبدیل به اثر شنیداری کرده ونقاط ضعف  و قوت آن را بررسی کنند.

ساز و کار موسیقی الکترونیک

ساز وکار  موسیقی الکترونیک به این شکل میباشد که

یک  یا چند نرم افزار نقش محیط عامل را بازی میکنند و با ابزارهای بی شماری که در اختیار قرار میدهند ، نقش یک ارکستر کاملا مطیع وبی نقص را برای آهنگسازان اجرا میکنند.

نرم افزار های بیشماری تحت عنوان vest- plug in

وجود دارند که تحت نرم افزارهای عامل مانند cubase, pro, fl studio, resin ... و  یا دیگر محیط های عامل محبوب  کار میکنند، که شامل انواع افکتها مانند reverb, delay, compressor, ... و تمامی افکتهایی که بر اساس استاندارد یا سلیقه برای کار میکس ومسترینگ موسیقی استفاده میشود هستند.

همینطور وی اس تی ها که از مهمترین ابزارها در موسیقی الکترونیک هستند نقش قویترین سینت سایزر های صدا ساز را بازی میکنند و همچنین میتوانند صداهای سازهای زنده را نیز شبیه سازی کنند .

امروزه موسیقی کلاسیک وسمفونیک نیز با سرعت در حال سازگار شدن با الکترونیک است بزرگترین شرکتهای وی اس  تی ساز نظیر کنتاکت ابزارهای جدیدی طراحی کرده اند  که تحت عنوان library  به وی اس تی ها اضافه میشوند و سازهای مختلف را بصورت زنده اجرا میکنند.

 

ساز وکار به این شکل میباشد که در شرایط ایده ال  ودر بهترین استودیوهای ضبط وبا کمک بزرگترین نوازندگان ساز های مختلف اقدام به ضبط نت به نت  همراه با تمامی تکنیکهای موجود نظیر legato, glissando, ... و با تمامی داینامیکهای موجود میکنند واین صداهای  ضبط شده تحت وی اس تی کار یک نوازنده زبردست که بصورت تمام وقت در اختیار شماست را انجام میدهد.

بهترین آموزشگاه موسیقی در غرب تهران؟

آموزشگاه منظومه سال هاست که در منظقه غرب تهران به ویژه یوسف آباد با هدف آموزش صحیح موسیقی فعالیت می کند. اما برای کسانی که در تهران ساکن نیستند و امکان حضور در کلاس ها را ندارند یک سورپرایز ویژه ای داریم که می توانید جزییات آموزش غیر حضوری موسیقی منظومه را از طریق سایت دنبال کنید.

آموزشگاه موسیقی: http://www.manzome-music.com

 

توضیحات خود را ادامه دهیم: کافیست پارتیتور کار خود را به برنامه دهید تا انواع اجراهای بی نقص را برایتان انجام دهد.

یا حتی ساده تر از آن توسط ابزاری به نام midi controller

حتی افرادی که دانش اکادمیک وتوانایی نت نویسی را هم ندارند قادر هستند تنها با اجرای ملودی مورد نظرشان بر روی کلاویه های میدی ملودی را برای برنامه اجرا کنند سپس اجرا های مختلف با سازها وصداهای مختلف وحتی پارتیتور یا نت ملودی که اجرا کرده اند را بصورت فایل PDF تحویل بگیرند.

MIDI controller

ابزاری است شبیه کیبورد  با تعداد اکتاو های متفاوت

که بر اساس نیاز شما ودستگاههای مختلف شامل دو اکتاو تا ۶ یا۷ اکتاو میباشند.

میدی کنترلر صدایی ایجا نمیکند وتنها نقش کلیدهای پیانو  را بازی میکند که با اتصال به وی اس تی شمارا قادر میکند با نواختن ملودی روی کلاویه آن ملودی را با صدا ها وتکنیکها ی مختلف وسازهای مختلف بشنوید وثبت کنید.

فرق میدی با کیبورد اتصال راحت از طریق پورت usb  به سیستم  وکم حجم بودن و امکانات مناسب و مهمتر از آن سادگی استفاده از آن میباشد.

تمامی اینها تنها بخش کوچکی از توانایی ها  وقابلیتهای موسیقی الکترونیک میباشد وتنها برای معرفی این نوع از موزیک به زبان ساده بود.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.