چرا باید به متخصص ارتودنسی اعتماد کنیم؟

 

متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که متخصص در پیشگیری و درمان ناهنجاری های فک و دندان با استفاده از درمان های ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می باشد. متخصص ارتودنسی با اصلاح معایب فک و دندان نه تنها به لبخند شما جان تازه ای می بخشد بلکه با هماهنگ سازی و اصلاح دندان های نامرتب تعادل نسبی بین دندان ها و فک ایجاد می کند.

متخصص ارتودنسی در ایران پس از گذراند 6 سال تحصیل دندانپزشکی مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی را اخذ کرده و بعد دوره 3 سال رزیدنت را گذرانده و مدرک رسمی متخصص ارتودنسی را دریافت می کند  و مهر طبابت را از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی دریافت می کنند.

 

چرا به متخصص ارتودنسی نیاز پیدا می کنیم؟

شایع ترین علت مراجعه بیماران نا مرتبی دندان ها می باشد که در اثر عدم تناسب اندازه بین فک و دندان می باشد که علاوه بر زیبایی مشکلات بهداشت را نیز در بر می گیرد. گاهی به علت پر ازدحامی دندانی یا فضاهای اضافه در قوس های فکی بین دندان ها باعث مراجعه به متخصص ارتودنسی می شود و متخصص ارتودنسی تشخیص درمان همچنین مراحل درمان را برای هر بیمار توضیح می دهید.

 

3 مورد از مهمترین مسئولیت متخصص ارتودنسی عبارت است از:

  • بررسی و تشخیص

متخصص ارتودنسی نحوه درمان هر بیمار را با بررسی دندان ها و فک و نسبت به عدم تعادل و انسداد فک، به هم ریختگی دندان ها شناسایی می کند و بهترین درمان را برای بیمار داوطلب ارتودنسی در نظر می گیرد. این راه کارهای شامل ارتودنسی ثابت، ارتودنسی متحرک ، ارتودنسی شفاف و ارتودنسی نامرئی تجویز می کند که هزینه ارتودنسی هر ارتودنسی، برای هر بیمار متفاوت است. بهترین روش برای محاسبه هزینه ارتودنسی این است که یک جلسه ویزیت و معاینه بالینی توسط متخصص ارتودنسی انجام شود.

  • توصیه های درمانی و تجویز

پس از تشخیص و تایید طرح درمان ارتودنسی و هزینه ارتودنسی توسط بیمار، متخصص ارتودنسی درمان ارتودنسی را آغاز می کند. به طور معمول با انجام قالبگیری و ساخت پلاکت های متحرک و یا چسباندن وسایل ارتودنسی بر روی دندان کار متخصص ارتودنسی شروع می شود. که در چند جلسه متوالی طول می کشد.

  • درمان

بعد از تایید مراحل و نحوه درمان همچنین هزینه ارتودنسی دندان توسط بیمار، متخصص ارتودنسی شروع به درمان می کند. به طور معمول شامل  انجام قالبگیری و ساخت پلاک های متحرک و یا نصب و چسباندن وسایل ارتودنسی بر روی دندان ها می باشد. و این مراحل چند جلسه زمان خواهد برد. لازم به ذکر است که درمان ارتودنسی را می توان به دو گروه ارتودنسی دیمون و ارتودنسی نامرئی تقسیم کرد. که هر شامل زمان و هزینه متفاوت هستند که نسبت به مشکلات هر بیمار مراحل متفاوتی را در بر می گیرد.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.